Múzeum SNP v Banskej Bystrici odhaľuje svoje poklady

Múzeum SNP, Banská Bystrica Zdroj: Depositphoto

Od mája majú návštevníci Múzea SNP v Banskej Bystrici jedinečnú príležitosť nahliadnuť do tajov histórie vďaka projektu “Otvorený depozitár”.

Tento projekt sprístupňuje viac ako 1 500 kusov zbierkových predmetov, medzi ktorými nájdete autentické uniformy, vojenskú výzbroj a výstroj, ako aj osobné veci ľudí, ktorí sa zúčastnili Slovenského národného povstania.

Tri hlavné časti depozitára

Depozitár sa delí na tri hlavné časti, z ktorých každá ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Prvou časťou je výstavný otvorený depozitár, kde si môžete zblízka prezrieť zbierkové predmety upravené tak, aby boli ľahko viditeľné aj počas hromadných podujatí. Druhou časťou je otvorené konzervatórske laboratórium, ktoré vám umožní sledovať ukážky konzervatórskych zásahov. Tretia časť, študijný otvorený depozitár, bude slúžiť predovšetkým odbornej verejnosti ako študovňa.

Nová expozícia zaujme širokú verejnosť

Predstavitelia Múzea SNP sú presvedčení, že nová odhalená expozícia v zrekonštruovaných priestoroch zaujme širokú verejnosť. Návštevníci sa môžu tešiť na nové poznatky a informácie, ktoré im expozícia poskytne. Vďaka novým priestorom a starostlivo vybraným zbierkovým predmetom sa môžete ponoriť do histórie Slovenského národného povstania a zistiť viac o ľuďoch, ktorí sa ho zúčastnili.

Neváhajte a navštívte Múzeum SNP v Banskej Bystrici, kde na vás čaká táto jedinečná expozícia. Spoznajte históriu prostredníctvom autentických predmetov a odhaľte poklady, ktoré múzeum ukrýva. Tešíme sa na vašu návštevu!